نشریه

نرم افزار آموزش کارکنان: هنگام انتخاب یک LMS شرکتی به چه نکاتی توجه کنیم

اگر به دنبال خرید نرم افزار مدیریت آموزش کارکنان هستید، چه چیزی را باید جستجو کنید؟ سیستم‌های مدیریت یادگیری در شکل‌ها و اندازه‌های بی‌شماری عرضه می‌شوند – چگونه می‌توانید سیستمی را انتخاب کنید که مناسب سازمان شما باشد؟
lms- سیستم‌ مدیریت یادگیری-نرم افزار آموزش کارکنان- پلتفرم آموزشی

راهنمای انتخاب LMS ( پلتفرم مدریت آموزشی) مناسب

امروزه انتخاب یک LMS شرکتی خوب یک مشکل خوب است، زیرا ما انتخاب های زیادی داریم. یعنی ما گزینه هایی داریم. اما از طرف دیگر سردرگمی است.در ادامه این متن که توسط تیم شرکت ریرا تهیه شده مهم ترین جنبه هایی را که باید در هنگام انتخاب یک LMS شرکتی در نظر گرفت، بررسی می‌کنیم.

عوامل کلیدی موفقیت

هر شرکتی منحصر به فرد است و محیط یادگیری و برنامه منحصر به فردی دارد. برخی از شرکت‌ها در رویکرد خود رسمی‌تر هستند و تعداد ساعت‌های آموزشی مشخصی برای هر فرد اجباری دارند، در حالی که برخی از شرکت‌ها آموزش‌هایی را به صورت موقت و/یا غیررسمی ارائه می‌کنند. برخی آموزش الکترونیکی را دوست دارند، در حالی که برخی چهره به چهره را انتخاب می کنند. اما برای رسیدگی به انواع نیازهای سازمانی، می‌توانیم رویکردی را در پیش بگیریم که به انواع موقعیت‌ها پاسخ دهد. پارامترهای زیر همیشه برای تصمیم گیری آگاهانه مفید خواهند بود.

آموزش ترکیبی: حضوری و آموزش الکترونیکی

هیچ راه درستی برای ارائه آموزش وجود ندارد. برخی از موضوعات همیشه نیاز به تعامل چهره به چهره دارند و آن چهره به چهره نیز می تواند مجازی باشد. برخی از موضوعات ماهیت ابتدایی دارند در حالی که برخی ممکن است پیرامون مفاهیم دشوار باشند. برخی نیز ممکن است در اطراف مکان های امن و خطرناک باشند. در چنین مواردی، شرکت‌ها باید به دوره‌های آموزش الکترونیکی متحرک یا ویدیویی تکیه کنند. اما همچنان باید هم رو در رو و هم آنلاین را زیر یک چتر مدیریت کنید. بنابراین، یک سازمان باید یک LMS شرکتی پیدا کند که از مدیریت آموزش الکترونیکی و آموزش حضوری آن پشتیبانی کند. چیزی که اجازه می دهد VILT و یادگیری ترکیبی ارائه شود.

دستیابی آسان و ارزان محتوا

سیستم مدیریت آموزشی که انتخاب می‌کنید باید به سازمان در ایجاد و مدیریت محتوا کمک کند. بنابراین، باید رابطی ارائه کند که به شما امکان می دهد به سرعت محتوا را با قالب ها ایجاد کنید. قابلیتی که به شما امکان می دهد از محتوای منابع باز مانند بلاگ، یوتیوب، ویمئو، اسلایدشیر استفاده کنید و همچنان آن را قابل ردیابی می کند. آخرین مورد، امکان آپلود و ردیابی مجموعه موجود از ارائه ها، اسناد است. به این ترتیب زمان و هزینه سازمانی برای کسب محتوا به شدت کاهش می یابد.

ادغام شخص ثالث

از آنجا که داده‌های یادگیری شرکتی با سایر سیستم‌ها برای بخش‌ها، سلسله مراتب، عملکرد، مشوق‌ها و غیره تعامل دارند، باید سیستمی را انتخاب کرد که امکان ادغام آسان با را فراهم کند تا یک تجربه ورود به سیستم (SSO) فراهم شود.

تجربه ی کاربر

مهمترین نکته در مورد اجرای موفقیت آمیز هر نرم افزاری، استفاده از نرم افزار است. نرم افزار سازمانی تنها زمانی در بین کاربران محبوب می شود که تجربه استفاده از آن ساده و سریع باشد. حتی اگر LMS با تمام ویژگی‌های موجود در بازار بارگذاری نشده باشد، باید تجربه کاربری عالی برای ویژگی‌هایی که دارد ارائه دهد. نرم‌افزارهای بزرگ و قوی به دلیل UX ضعیف شکست خورده‌اند و بارها عاملی منحصر به فرد در تاریخ موفقیت پیاده‌سازی محصول سازمانی بوده است.

سفارشی سازی

یک اندازه هرگز برای همه مناسب نیست و در مورد LMS نیز همینطور است. در حالی که سازمان عاقلانه انتخاب می‌کند و از LMS استفاده می‌کند که نزدیک‌ترین منطبق با الزامات آن است، الزامات همیشه در حال تغییر هستند. تغییرات می تواند در ساختار سازمانی، فناوری، روش، انواع محتوا، گردش کار، گزارش و غیره باشد. بنابراین، LMSی که انتخاب می‌کنید باید آنی باشد که قابل تنظیم و سفارشی‌سازی باشد.

محتوا

در حالی که سازمان برخی از محتواها را تولید می کند، انجام آن به موقع غیرممکن است. LMS شرکتی که انتخاب می‌کنید باید محتوای خارج از قفسه را در مورد موضوعات خاصی تحت مهارت‌های تجاری و مهارت‌های نرم ارائه دهد. این کار زمان راه اندازی شما را کاهش می دهد و کارمندان می توانند از روز اول با چند عنوان شروع کنند.

بازی سازی

انگیزه دادن به کارکنان برای موفقیت در عملکرد آموزشی مهم است. LMS باید بتواند:

  • برای ایجاد انگیزه در فراگیران خود برای دستیابی به دستاوردهای بیشتر، نشان های موفقیت اعطا کنید.
  • با ابزارهای رسانه های اجتماعی ادغام شوید تا یادگیرندگان بتوانند نشان های خود را به اشتراک بگذارند و با همسالان خود رقابت کنند.
  • تابلوهای رهبر داشته باشید.

امنیت

LMS باید با نیازهای استاندارد صنعت در زمینه ایمن سازی داده ها و دسترسی مطابقت داشته باشد. رمزگذاری داده ها، کنترل دسترسی قوی، TLS/SSL برای نام بردن از چند مورد. برای اطمینان از محافظت از اطلاعات یادگیرندگان، باید کدهای دقیقی را بررسی کند. در مورد محتوای ویدیویی، LMS باید یک سیستم مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) اضافی برای محافظت از محتوای ویدیوی شما با امنیت درجه یک هالیوود ارائه دهد تا از دانلود محتوا جلوگیری شود.

پشتیبانی

شما بهترین سیستم را به کاربران ارائه می دهید و اگر عملکرد پشتیبانی در حد مطلوب نباشد، با شکست مواجه می شود. LMSی که انتخاب می‌کنید باید رویه‌ای برای رسیدگی به پشتیبانی از مسائل با اولویت پایین، متوسط و بالا داشته باشد. مستندات جامد و یک سیستم بلیط آغاز یک عملکرد پشتیبانی خوب است. اما برای اطمینان از اینکه عملکرد پشتیبانی شرکت اراده دهنده به شما در حد مطلوب است، اطمینان حاصل کنید که موارد زیر تعریف شده اند:

  • پروتکل ارتباطی
  • ماتریس تشدید
  • اقدامات اورژانسی
  • به روز رسانی و ارتقاء منظم
  • ساعت پشتیبانی و منطقه زمانی

پشتیبانی باید از رویه ها و پروتکل ها پیشی بگیرد و خود را به یک عملکرد موفقیت مشتری تبدیل کند.

ریرا ارائه دهنده انواع پلتفرم های آموزشی با رعایت استاندارد ها, کاربری آسان و پشتیبانی قوی می‌باشد.
راهکارهای هوشمندانه اختصاصی برای توسعه سرمایه های انسانی و رشد کسب و کار شما

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید