نشریه

8 راه برای افزایش اعتماد به نفس دقایقی قبل از مصاحبه

مصاحبه شغلی

می دانید که اعتماد به نفس کلید یک مصاحبه موفق است. همانطور که استفانی توما، مربی شغلی و نویسنده کتاب «درونگرای مطمئن» توضیح می‌دهد، «این مهم است که در مصاحبه احساس اعتماد به نفس داشته باشید، زیرا خودباوری به دیگران اجازه می‌دهد شما را باور کنند. حتی اگر بهترین مهارت‌ها را روی کاغذ داشته باشید، اگر در یک مصاحبه با شانه‌های خمیده، با صدای زمزمه‌ای حاضر شوید و نتوانید دستاوردهای خود را بیان کنید، با مصاحبه‌کننده‌هایتان ارتباط برقرار نمی‌کنید – یا شغلی را پیدا نمی‌کنید.

و خوشبختانه، هفته ها یا حتی ساعت ها طول نمی کشد تا اعتماد به نفس خود را قبل از مصاحبه تقویت کنید. در اینجا هشت راه وجود دارد که می توانید چند دقیقه قبل از اینکه به صورت مجازی با یک کارفرمای احتمالی ملاقات کنید، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

در آینه با خود صحبت کنید.

قبل از اینکه تلفن را بردارید یا وارد دفتری شوید، خود را در آینه نگاه کنید و بگویید: «این را گرفتم. اشلی آلویلار می‌گوید: من عالی هستم، و این شغل مال من است، و اضافه می‌کند که این نوع خودگویی مثبت، همان صحبت‌هایی است که همه قبل از مصاحبه به آن نیاز دارند. (اگر احساس می کنید احمقانه آن را به خودتان می گویید، پس با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود تماس بگیرید تا در این مورد صحبت کنند.)

به دستاوردهای گذشته خود فکر کنید.

آلیسیا داگرتی، مربی حرفه‌ای، می‌گوید: یک دقیقه به «زمانی فکر کنید که بهترین خود بودید – زمانی که احساس می‌کردید می‌توانید هر کاری انجام دهید». او می‌گوید حتی اگر الان عصبی هستید، «آن شخص شما هستید». “این احساس را صدا کنید و آن را با خود به اتاق مصاحبه ببرید.

مدیتیشن.

استفانی توما، مربی حرفه‌ای و نویسنده کتاب «درون‌گرای مطمئن» می‌گوید: اگر قبل از مصاحبه احساس اضطراب می‌کنید، «پنج دقیقه وقت بگذارید تا ذهن خود را پاک کنید و روی نفس خود تمرکز کنید». او پیشنهاد می کند برای چهار شمارش نفس بکشید، به طور خلاصه نفس خود را حبس کنید، سپس برای چهار شمارش دیگر بازدم کنید. “این به تمرکز و تمرکز شما کمک می کند، بنابراین اعتماد به نفس شما می تواند در مصاحبه شما بدرخشد.”

ژست بگیرید.

داگرتی می‌گوید: برخی از افراد پس از ایجاد یک وضعیت فیزیکی با قدرت – پاها پهن، پشت صاف، دست‌ها روی باسن یا بازوهای کشیده‌تر مانند سوپرمن یا واندر وومن، اعتماد به‌نفس‌تری دارند. آن را امتحان کنید؛ اگر در این نوع موضع گیری احساس اطمینان بیشتری می کنید، قبل از مصاحبه به آن ضربه بزنید.

برای مصاحبه مجازی: صحنه را تنظیم کنید و چند برگه تقلب بردارید.

اگر مصاحبه شما از طریق رایانه انجام می شود، مطمئن شوید که در چند دقیقه قبل از ورود به سیستم، برای موفقیت آماده شده اید. آلویلار می گوید: دوربین و نور خود را تست کنید، یک دفترچه یادداشت و یک لیوان آب بردارید و از حمام استفاده کنید. آلویلار توصیه می‌کند نمایه لینکدین یا وب‌سایت خود را بالا بکشید – یا چاپی از دستاوردهای برتر خود را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی آنها را ببینید.

بر قدردانی تمرکز کنید.

توما پیشنهاد می کند قبل از مصاحبه فهرستی از چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید تهیه کنید. او می‌گوید: «به خود اجازه دهید در احساساتی که ظاهر می‌شوند غوطه‌ور شوید. “این لحظات قدردانی تمایل شما را به سمت مثبت تقویت می کند و به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس در مصاحبه خود را تغییر دهید.”

یک مصاحبه موفق را تجسم کنید.

توما می گوید: «تجسم ابزار قدرتمندی است. (برخی از مطالعات نشان داده اند که تجسم همان تأثیری را بر مغز دارد که انجام فعالیت واقعی را انجام می دهد.) قبل از مصاحبه، تصور کنید که اگر به آرامی پیش برود، چگونه به نظر می رسد “و اجازه دهید واقعیت شما مطابقت داشته باشد”، توما توصیه می کند.

چشم اندازی به دست آورید.

داگرتی می‌گوید در حالی که مصاحبه‌های شغلی مهم هستند، همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که مصاحبه فقط یک مکالمه است. “به خود یادآوری کنید که در طرف دیگر میز یک نفر است – یک انسان زنده نفس می کشد با تردیدها و ترس های خود، داستان خود را برای گفتن. یک نفس عمیق بکشید و از خود بپرسید «در این جلسه چه چیزی می‌توانم یاد بگیرم؟» سپس لبخند بزنید و به دنبال آن بروید.»

ریرا ارائه دهنده خدمات مدیریت استخدام

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید