نشریه

چرا سازمان ها به فرهنگ یادگیری مستمر نیاز دارند؟

فرهنگ یادگیری مستمر سازمانی- آموزش ضمن خدمت

گزارش گارتنر در مورد اولویت‌های اصلی منابع انسانی نشان می‌دهد که 66 درصد از رهبران منابع انسانی، ایجاد مهارت‌ها و شایستگی‌های حیاتی برای سازمان را بالاترین اولویت خود می‌دانند.

رشد فناوری سریع است که مهارت‌ها در کوتاه‌مدت منسوخ می‌شوند. و از آنجایی که مهارت‌های تازه آموخته شده تنها دو سال نیمه عمر دارند، سازمان‌ها را به ایجاد فرهنگ یادگیری مستمر فرا می‌خواند – فرهنگی که می‌تواند یادگیری جذاب و به موقع را ارائه دهد و به افرادش کمک کند تا یاد بگیرند و رشد کنند.

سازمان یادگیرنده چیست؟

یک سازمان یادگیرنده بی وقفه نیروی کار خود را برای رویارویی با چالش های آینده، متناسب شدن با نقش های در حال تغییر و رشد در سطح شخصی و حرفه ای آماده می کند. یک سازمان باید از روش‌های آموزشی ثابت خود به روش‌های متناسب با تمرکز بر عملکرد تغییر کند. سازمان ها باید یادگیری را در جریان کار ادغام کنند تا به یک روال روزانه و یک فرآیند طبیعی تبدیل شود.

مدیران یادگیری باید نقش مهمی را در تجزیه و تحلیل شکاف‌های مهارتی و همکاری، برای ارائه فرصت‌های یادگیری مناسب ایفا کنند. آنها باید مسئولیت :

  • ایجاد یک ذهنیت باز برای رشد
  • ایجاد انگیزه در افراد برای کشف منابع موجود در زمانی که مجبور به یادگیری چیزهای جدید هستند
  • ایجاد اهداف یادگیری درست

یادگیری تطبیقی

یادگیری تطبیقی ​​یکی از راهبردهایی است که می‌توانید در صورت شروع به مشارکت دادن افراد خود با یادگیری مستمر در نظر بگیرید. این می تواند راهی موثر برای تعامل افراد با فرصت های یادگیری شخصی باشد.

این روش با ارزیابی مستمر علایق یادگیرندگان و اهداف کسب و کار سازمانی، محتوای یادگیرنده محور را ارائه می دهد و تضمین می کند که یادگیری تأثیرگذار است.

یادگیری خرد

محتوای دوره طولانی می تواند زبان آموزان را ناامید کند. آنها به سختی زمانی را برای یادگیری در میان عجله وظایف و ضرب الاجل های خود پیدا می کنند.

با استفاده از ریزآموزش، می توانید تکه های آموزشی کوتاه و قابل درک را به زبان آموزان خود ارائه دهید. یادگیری خرد می تواند دوره های کوتاه مدت با محتوای خاص را به افراد شما ارائه دهد، فقط به اندازه ای که نیاز لحظه را برآورده کند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم این است که به جای دوره های آموزشی منابعی را ارائه دهیم تا منابع در جستجو و یافتن اطلاعات سریعتر باشند. همچنین مطمئن شوید که این منابع را در دسترس کارمندان خود قرار دهید.

یادگیری موبایلی

به افراد خود کمک کنید تا با استفاده از دستگاه های تلفن همراه خود که هر روز استفاده می کنند، از برنامه های یادگیری خود استفاده کنند. یادگیری موبایلی روشی عالی برای یادگیری برای آن دسته از کارمندانی است که بیشتر وقت خود را در سفر می گذرانند یا کسانی که از راه دور کار می کنند.

مزایای ایجاد فرهنگ یادگیری مستمر

هنگامی که یادگیری را به یک تمرین ثابت در سازمان خود تبدیل می کنید، می تواند از بسیاری جهات نتیجه دهد. بعضی از آنها:

برای عملکرد بهتر مهارت ها را تقویت کنید

فرهنگ یادگیری مستمر می تواند مهارت های افراد شما را افزایش دهد. این می‌تواند افراد شما را با آخرین دانش مربوط به نقش‌هایشان به‌روز نگه دارد. ترویج یادگیری در زمانی که افراد شما در محل کار هستند، یادگیری مستمر می تواند عملکرد را بهبود بخشد و افراد را حفظ کند.

توسعه شغلی از طریق یادگیری مستمر می تواند به افراد شما بفهماند که برای آنها ارزش قائل هستند و همچنین می توانند مایل بیشتری را برای رسیدن به اهداف تجاری طی کنند.

حفظ کارکنان را افزایش می دهد

بر اساس گزارش گالوپ، 87 درصد از هزاره‌ها «فرصت‌های رشد و توسعه حرفه‌ای یا شغلی» را در یک شغل برایشان مهم ارزیابی می‌کنند.

فرهنگ یادگیری مستمر می تواند به افراد شما کمک کند تا یاد بگیرند، توانایی های خود را بهبود بخشند و منجر به پیشرفت شغلی شوند.

یادگیری منجر به نوآوری می شود

فرهنگ یادگیری مستمر افراد شما را در نقش های خود فعال نگه می دارد و می تواند باعث خلاقیت شود. همچنین می تواند:

  • تقویت مهارت حل مسئله
  • اعتماد به نفس و شایستگی افراد خود را افزایش دهید
  • کاهش نیاز به جستجوی استعدادهای جدید
  • هزینه ها را کاهش دهید زیرا توسعه استعدادهای موجود بسیار مقرون به صرفه است تا استخدام افراد جدید

ارائه فرصت‌های یادگیری مستمر می‌تواند در مواقعی که تغییر تنها ثابت است، به یک مزیت تبدیل شود. شروع به ایجاد فرهنگ یادگیری مستمر کنید و به افراد خود برای یادگیری، رشد و موفقیت انگیزه دهید.

ریرا، منبعی مستقل از راه‌حل‌های هوشمندانه و اختصاصی است برای کمک به رشد کسب و کار شماست. ریرا با ارائه پلتفرم های آموزش مختلف و همراهی شما در استفاده از آن ها به ارتقا فرهنگ سازمانی شما کمک می‌کند. سامانه آکادمی، پتلفرمی هوشمند و خلاقانه در آموزش  ضمن خدمت کارکنان یک سازمان می باشد.

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید