نشریه

خوب در مقابل عالی: چگونه تفاوت را به کارفرمایان نشان دهیم

نمایش تفاوت به کارفرما

هر کس دارای یک مجموعه مهارت یا سطح تجربه منحصر به فرد است، اما همه نمی دانند که چگونه با نشان دادن این ویژگی ها در مصاحبه برجسته شوند. این زمانی است که زمان آن است که کارفرما را در مورد ارزش خود متقاعد کنید تا نشان دهید که چرا “عالی” در مقابل “خوب” هستید. جویندگان کار ممکن است فکر کنند خوب بوده اند، یعنی بهم ریخته یا اشتباه نکرده اند. شاید خوب کار کردی، اما عالی نبودی.

شما می توانید در زمینه نامزدهای شغلی “خوب” انتخاب شوید. اما اگر نامزدی وجود داشته باشد که تجسم “عالی” باشد، می توان نادیده گرفته شد و از کنار شما گذشت.

اگر فرض کنیم خوب چیزی است که اشتغال را حفظ می کند و عالی این است که چرا کارفرمایان شما را استخدام می کنند – و چرا دیگران شما را می خواهند – پس باید تفاوت بین خوب و عالی را به یک کارفرمای بالقوه نشان دهید.

مصاحبه بهترین مکان برای انجام این کار است، اما شما همچنین می توانید به کارفرمایان نشان دهید که چقدر در رسانه های اجتماعی و از طریق تولید محتوا عالی هستید. در اینجا چند نکته برای مصاحبه شغلی آورده شده است که به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه در مصاحبه برجسته شوید.

کار خود را تبلیغ کنید

اگر با بحث درباره دستاوردهای خود در مصاحبه آشنا نیستید، به نتایج و تأثیر آن فکر کنید. به یاد داشته باشید، مرز باریکی بین تبلیغ و رجزخوانی وجود دارد، اما خودسازی زمانی مفید است که سعی کنید در یک مصاحبه برجسته شوید و تأثیر خوبی بگذارید. هر چه بیشتر با اعتماد به نفس خود را تبلیغ کنید، می توانید توجه بیشتری را به کار خود جلب کنید.

تأثیر خود را کمی کنید (در صورت امکان)

افراد معمولاً کار خود را انجام می دهند، اما کمتر دستاوردهای خود را دنبال می کنند یا مستند می کنند و اینکه هر نتیجه چگونه بر دیگران تأثیر می گذارد. برای بسیاری از افراد، ردیابی موفقیت می تواند احساس و صحبت آنها در مورد شغلشان را تغییر دهد.

وقتی بتوانید کارهای خوبی را که انجام می دهید ببینید، می توانید کارهای بیشتری را انجام دهید. نحوه انجام کار خود و تأثیر آن بر تیم و سازمان را پیگیری کنید تا بتوانید در طول فرآیند مصاحبه در مورد آن صحبت کنید.

رشد و پیشرفت خود را در طول زمان نشان دهید

نحوه مقایسه عملکرد خود در طول زمان می تواند به دیگران نشان دهد که چقدر برای رشد مهارت ها و حرفه خود سرمایه گذاری کرده اید. تمرکز بر پیشرفت شغلی به معنای توجه به چگونگی بهبود نتایج عملکردتان است – و نشان دادن این موضوع در مصاحبه شما بسیار مهم است.

راه های پیروزی شما به جای آرمان گرایانه، سیستمی می شود. اگرچه همیشه یک نفر با شما رقابت می کند، تمرکز لیزری شما بر بهبود عملکرد شما می تواند به شما کمک کند که بالاتر از سایر نامزدها بدرخشید.

عمق خود را با مدیریت بالا نشان دهید

ترفیع ها و ارجاع ها می تواند از روابطی که با رهبری ایجاد می کنید نشات بگیرد. درک درستی از تأثیر کار شما بر سازمان یا کاربر نهایی به دست آورید.

در عین حال، به زنجیره فرماندهی احترام بگذارید و انتظارات کاری را محکم درک کنید. “چطور پیش میره؟” مکالمه با مصاحبه کننده شما به راحتی می تواند به یک جلسه طوفان فکری عمیق تر تبدیل شود، حتی اگر این ایده ها برای زمان دیگری باشد.

نشان دهید که برای شبکه ارزش قائل هستید

وقتی به اندازه دریافتی خود ارزشی را ارائه می دهید، از تیم خود سود بیشتری می برید. فکر می کنید وقتی در مورد شغل خاصی صحبت نمی کنید، چقدر ارزش بیشتری ایجاد می کنید، بلکه بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید به تیم کمک کنید؟

در مورد نقش خود در تیمش به وضوح (به نحوی که مصاحبه کننده احساس خوبی داشته باشد) توضیح دهید. رویکرد صحیح، یک فنجان پر از ارزش برای شما و آن‌ها ایجاد می‌کند و به شما کمک می‌کند تا زمانی که آن‌ها به دنبال آن کاندیدای عالی می‌گردند، در ذهن خود نگه دارید.

نشان دهید که در جذب اطلاعات جدید مهارت دارید

افرادی که به سرعت اطلاعات جدید را جذب می کنند، اغلب شنوندگان خوبی هستند. در طول فرآیند مصاحبه، به اشتراک گذاشتن آنچه در مصاحبه های بعدی آموخته اید کمک می کند تا اشتیاق خود را نسبت به کاری که شرکت انجام می دهد نشان دهید.

افراد در فرآیند مصاحبه تحت تأثیر نحوه اعمال یادگیری جدید توسط یک نامزد در سایر سناریوهای مرتبط با شرکت، بخش و تیم قرار می گیرند. اطلاعات جمع آوری شده از منابع دیگر مانند مقالات، مصاحبه های صوتی یا گزارش های مربوط به شرکت یا مدیر عامل آن می تواند به تحت تاثیر قرار دادن دیگران کمک کند و نشان دهد که برای شما مهم است.

ممکن است کارفرمایانی بیابید که بخواهند کارمندان متوسطی را استخدام کنند یا حداقل شرایط را برآورده کنند تا بتوانند به این افراد جدید راه را آموزش دهند. اما بیشتر آنها به دنبال “بهترین مناسب” برای شغل هستند، چه کسانی را عالی می دانند و چه کسانی را فوراً تغییر خواهد داد.

مجموعه مهارت شما تنها عامل استخدام نیست. در عوض، مهارت‌های خود را با اثبات اینکه آنها نتایج مورد نظر کارفرما را به ارمغان می‌آورند ترکیب کنید. یافتن شما، بهترین کار و اطلاعات تماستان را برای کارفرمایان آسان کنید.

رزومه خود را تقویت کنید تا به بهترین نحو شما و کارتان را به نمایش بگذارد. تفاوت بین عالی و خوب اغلب در این است که چقدر آسان می کنید کارفرما به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند و با کار شما آشنا شود.

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید