نشریه

برنامه های توسعه فردی: چه هستند و چرا اهمیت دارند؟

اگر در حال تحقیق در مورد سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) هستید، اصطلاح "طرح توسعه فردی" یا "IDP" را شنیده اید. برنامه توسعه فردی چیست، و چرا اهمیت دارد؟
برنامه توصعه فردی، پیشرفت شغل کارمند، مدیریت امور انسانی

چرا مهم است و چه کسی از آن‌ها استفاده می کند؟

بیایید در اینترنت جستجو کنیم تا متوجه شویم. صدها پیوند برای دولت، آموزش و سازمان های شرکتی ارجاع داده شده است، بنابراین آوارگان داخلی باید مهم باشند! از کجا شروع کنیم؟ در ابتدای نتایج جستجو OPM.gov نمایش داده می‌شود. OPM دفتر مدیریت پرسنل ایالات متحده است، بنابراین تعریف آنها باید دقیق باشد.

تعریف IDP( برنامه توسعه فردی) از زبان OPM:

“طرح توسعه فردی (IDP) ابزاری است برای کمک به کارکنان در توسعه شغلی و شخصی. هدف اصلی آن کمک به کارکنان برای رسیدن به اهداف شغلی کوتاه و بلند مدت و همچنین بهبود عملکرد شغلی فعلی است. IDP یک ابزار ارزیابی عملکرد یا یک فعالیت یکبار مصرف نیست. باید به آن مانند مشارکت بین کارمند و سرپرست نگاه کرد. این شامل آماده سازی و بازخورد مداوم است. بسیاری از آژانس ها برای کارمندان جدید و فعلی به آوارگان داخلی نیاز دارند. در بسیاری از سازمان ها تشویق می شود. بسیاری از آژانس های فدرال از کارکنان خود می خواهند که سالانه یک IDP را تکمیل کنند. همه مدیران ارشد ملزم به داشتن برنامه توسعه اجرایی (EDP) هستند.”

تعریف OPM را ساده تر بیان کنیم:

  1. IDP ابزاری است برای کمک به کارکنان در پیشرفت شغلی و شخصی برای کمک به کارکنان برای رسیدن به اهداف شغلی و بهبود عملکرد شغلی فعلی.
  2. IDP یک مشارکت بین کارمند و سرپرست است و شامل آماده سازی و بازخورد مداوم است.
  3. بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی استفاده از آوارگان داخلی را تشویق می کنند.

با در نظر گرفتن نکته شماره 1، پیشرفت شغلی و پرسنل از وظایف حیاتی LMS ها هستند، بنابراین گنجاندن قابلیت IDP در یک LMS برای بهینه سازی فرآیند دستیابی کارکنان به اهداف شغلی و بهبود عملکرد شغلی آنها منطقی است.

به عنوان مثال، یکی از ویژگی های اصلی پلتفرم LMS ریرا گزارش گیری و قابلیت هایی مثل بازی پردازی( gamification )است که باعث افزایش علاقه و بهروری بیشتر می‌شود. برای کارمندان بسیار آسان است که آن مهارت‌های مورد نیاز یا توصیه شده برای آنها، شغل یا بخش خود را بیابند و به دست آورند! کارمندان می توانند به جای اینکه بفهمند چگونه از یک LMS پیچیده فقط برای مدیریت توسعه شخصی خود استفاده کنند، روی کسب مهارت های خود تمرکز کنند.

نکته شماره 2 “مشارکت بین کارمند و سرپرست” است. این مشارکت طبیعی باید حفظ شود، حتی در یک LMS کامپیوتری. برای انجام این کار، پلتفرم LMS ریرا قابلیت ایجاد فروم ها را در دروس قرار داده است. سیستم مدیریت آموزشی ریرا امکان تعریف انواع آزمون های آموزشی با امکان دادن فیدبک را فراهم کرده است.

در نهایت، از آنجا که بسیاری از سازمان‌های دولتی و خصوصی استفاده از IDP را تشویق می‌کنند، این یک مفهوم ثابت برای توسعه شخصی است که هنگامی که یک کارمند با آن آشنا شد، می‌تواند برای بقیه شغل خود در سازمان‌های دیگر نیز از آن استفاده کند.

به این دلایل، استفاده از رویکرد IDP یک ایده عالی برای توسعه شخصی کارکنان است و هنگام تحقیق در LMS ها به سیستم هایی که از این تکنیک استفاده می کنند توجه ویژه ای داشته باشید.

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید