نشریه

مزایای استفاده از سیستم مدیریت یادگیری برای ارتقای یادگیری مستمر در سازمان ها

یادگیری مداوم چیزی بیش از یک مد در محل کار است. ثابت شده است که یادگیری مداوم باعث ایجاد تغییر مثبت در فرهنگ محیط کار می شود. با تشویق افراد به گسترش و بهبود مهارت‌های حرفه‌ای خود، شرکت‌ها می‌توانند نه تنها کارکنان بهتر، بلکه کارکنان شادتر را پرورش دهند.
سیستم مدیریت یادگیری - ارتقای یادگیری مستمر- یادگیری سازمانی

یادگیری مستمر چیست؟

کارمندان اغلب فقط حداقل آموزش لازم را برای تکمیل کار خود می‌بینند. یک جهت گیری اولیه در آموزش یک ارگان وجود دارد، شاید یک تجدید گاه به گاه، و هر زمان که خط مشی ها تغییر می کنند، آموزش نیز با آن تغییر می‌کند.

با این حال، یادگیری مستمر و مداوم یک تغییر اساسی برای توانمندسازی کارکنان در افزودن مهارت‌ها و شایستگی‌های شغلی جدید است. کارمندان به کتابخانه ای از منابع چندرسانه ای نیاز دارند که کارکنان بتوانند با سرعت خود آنها را بررسی کنند، از جمله:

  • متون خاص صنعت
  • ارائه های نمایش اسلاید
  • فیلم های آموزشی

آموزش مداوم بسته به  اهداف کسب و کار شما و ترجیحات شخصی کارکنان، در هر سازمان متفاوت هست اما امکانات آن بی پایان هستند.

کدام کارکنان از یادگیری مستمر سود می برند؟

ممکن است ایده آل گرایانه به نظر برسد، اما به معنای واقعی کلمه همه کارکنان شرکت شما می توانند از یک برنامه یادگیری مستمر بهره مند شوند.

با انگیزه ترین کارمندان شما از دسترسی آسان شرکت به کتابخانه ای از محتوای ممتاز که برای آنها رایگان است، قدردانی خواهند کرد. کارمندانی که انگیزه کمتری دارند همچنان از فرهنگ شرکتی که رشد شخصی را به طور مداوم تشویق می کند، سود خواهند برد.

همه می توانند تلاش کنند تا دوره های با امتیاز بالاتر تکمیل کنند. حتی کارمندانی که نمرات برتر  نمی‌شوند همچنان در حال ایجاد مهارت‌هایی برای بهبود چشم‌انداز شغلی خود هستند.

آیا خطر صلاحیت بیش از حد کارمندان وجود دارد؟

در سازمان ها فرصت های زیادی برای تحرک رو به بالا وجود دارد. اگر کل بخش در حال آموزش برای یک موقعیت مدیریتی خاص باشد، پیش بینی تضادها و ناامیدی ها آسان است.

در واقعیت، بیشتر کارمندان به مهارت هایی علاقه مند خواهند بود که به آنها کمک می کند تا کار فعلی خود را بهتر درک کنند و انجام دهند. کارمندانی که می خواهند از قطار عبور کنند و در نهایت به بخش دیگری منتقل شوند، در نتیجه آن تجربه پیشینه، بینش بیشتری خواهند داشت.

برخی از کارمندان همیشه درخواست برای کار ارسال می کنند و به دنبال کارفرمای بعدی خود می گردند، اما یک برنامه یادگیری مداوم مزیتی است که حتی جاه طلب ترین کارمندان را حفظ می کند. هرچه کارکنان شما بیشتر از یادگیری مستمر بهره ببرند، بیشتر از محیط آموزشی و رشد شرکت شما قدردانی خواهند کرد

چگونه می‌توانید یادگیری را به فرهنگ محیط کار وارد کنید و فرهنگ را ارتقا دهید؟

فراهم کردن دسترسی کارکنان به پایگاه داده یادگیری مستمر کافی نیست. برای مشارکت بیشتر، باید بر یادگیری مستمر و مداوم در سراسر شرکت تاکید شود. این باید جزء اصلی فرهنگ محل کار شما باشد.

مشابه ترویج فرهنگ کاری مبتنی بر عملکرد، می‌توانید آموزش‌های همتا به همتا و فرصت‌های یادگیری غیررسمی بیشتری را در طول روز کاری بگنجانید.

اعضای تیم‌ها را تشویق کنید تا زمینه‌های تخصصی خاص خود را توسعه دهند و به منبعی برای کمک به دیگران تبدیل شوند.

به کارمندان پیشنهاد دهید که باشگاه های کتاب تشکیل دهند و در مورد یک حوزه مورد علاقه با همکاران خود بیاموزند و در مورد آنها بحث کنند. کتاب‌ها برای اینکه مرتبط باشند، لازم نیست راهنمای تجاری فنی باشند، اما ممکن است تعجب کنید که چه تعداد از کارمندان دوست دارند کتاب‌های سفید درباره فناوری‌های نوظهور در صنعت شما را بخوانند و در مورد آنها بحث کنند.

به جای اینکه شایعات در محل کار در کانون گفتگوی اتاق استراحت باشد، ممکن است یک اتاق فکر غیررسمی پیدا کنید که ایده های جدیدی را برای شرکت بررسی می کند.

چگونه یک سیستم مدیریت یادگیری یادگیری مستمر را ترویج می کند؟

یادگیری مستمر از طریق سیستم مدیریت یادگیری (LMS) طیف خاصی از مزایای را برای کارکنان و همچنین شرکت یا سازمان ارائه می دهد.

در ابتدایی ترین سطح خود، آرشیوهای دیجیتال به شما این امکان را می دهد که تمام مواد آموزشی مورد استفاده در شرکت را یکپارچه و سازماندهی کنید.

اطمینان حاصل کنید که محتوای آموزشی و آموزشی نه تنها در زمان مناسب برای همه کارکنان در دسترس است، بلکه به‌روز و پیوسته است که از رعایت آن اطمینان می‌دهد.

علاوه بر این، کارمندان اکنون می توانند از هر کجا و هر زمان به آنها به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند – این یک مزیت بزرگ در دنیای رو به رشد کار از راه دور است.

کارمندان فرصت ها را کشف می کنند و در مورد یادگیری خود انرژی می گیرند! شما برای آموزش مداوم کارکنان خود می‌توانید از سامانه نوید ریرا استفاده کنید. 

چه استخدام‌های جدید را زیاد کنید، چه مهارت‌های کارکنان را توسعه دهید یا انطباق شرکت را به‌روزرسانی کنید، سیستم مدیریت یادگیری مناسب می‌تواند این فرآیند را آسان‌تر و کارآمدتر کند. با سیستم مدیریت یادگیری نوید شرکت‌ها و سازمان ها می‌توانند شکاف‌های مهارتی را کاهش دهند و نیروی کار را با محتوای آموزشی پیوسته آنلاین که مستقیماً به همه کارکنان شما ارائه می‌شود، توسعه دهند.

ریرا ارائه دهنده انواع پلتفرم های آموزشی با رعایت استاندارد ها, کاربری آسان و پشتیبانی قوی می‌باشد.
راهکارهای هوشمندانه اختصاصی برای توسعه سرمایه های انسانی و رشد کسب و کار شما

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید