نشریه

ویژگی‌های رهبر منابع انسانی مدرن

وظیفه یک متخصص منابع انسانی برنامه ریزی و اجرای استراتژی ها برای جذب و مدیریت کارکنان با استعداد است. آن‌ها بر عملکرد نظارت می ‌کنند، اختلافات را حل می کنند، و مزایا و غرامت را مدیریت می کنند - مانند پرداخت حقوق به کارکنان و پیگیری روزهای مرخصی بیمار و شخصی. این ها نیاز به دانش گسترده ای از عملکردهای تجاری و تخصص در مسائل منابع انسانی دارد.
راهبری مدرن- ریرا- منابع انسانی

امروزه، پیشرفت‌های فناوری، سازمان‌ها را دچار تحول گسترده ای کرده است. به همین دلیل، رویکرد جامع تری برای اداره افراد در سازمان مورد نیاز است. آنچه زمانی وظیفه استخدام کارمندان از طریق انتشارات پست در روزنامه ها بود، اکنون فرآیند استخدام تیمی واجد شرایط ترین کارمندان است. استخدام از طریق روش‌های جدید که گستره‌ای از شبکه‌های اجتماعی تا معرفی کارکنان را شامل می‌شود.

سازمان نوین

طراحی یک سازمان مدرن بر انطباق پذیری تمرکز دارد و از ایده هایی در زمینه های مختلف استفاده می کند تا ارتباطات را پویاتر از همیشه کند. سازمان های مدرن به مشارکت کارکنان، قوانین و مرزهای سنتی کمتر، شبکه‌سازی و همکاری متکی هستند که در نتیجه ساختاری ارگانیک‌تر ایجاد می‌کند. اقتدار کمتر سلسله مراتبی دارد. در عوض، هر تیم به نحوی که مناسب می‌داند کار می‌کند و رهبران تیم در بخش‌های مختلف برای مشکلات خاص هماهنگ می‌کنند. مفهوم اصلی تنوع بخشیدن به فعالیت ها و ارتباطات، پذیرش چالش های جدید و تعیین اهداف جدید مکرر است.

نقش یک متخصص منابع انسانی همگام با نیاز سازمان‌ها، که به سرعت در حال تغییر هستند، تکامل پیدا می‌کند. هدف اصلی متخصص منابع انسانی پیاده‌سازی استانداردهای جدید برای استخدام و حفظ ارزشمندترین دارایی آنها – کارکنانشان، هست.

استفاده موثر از تکنولوژی

یک متخصص منابع انسانی باید پیشرفت های تکنولوژیکی را بپذیرد و بر اساس آن پیشرفت کند تا هم انتظارات کارمندان و هم نیازهای تجاری را برآورده کند. پلتفرم‌های استخدام، برنامه‌های عضوگیری و سیستم‌های مدیریت استعداد اکنون می‌توانند به بسیاری از مسئولیت‌های سنتی سریع‌تر، ارزان‌تر و بهتر از قبل رسیدگی کنند. نرم افزارهای کاربرپسند می توانند از گم شدن اطلاعات جلوگیری کنند، از ارتباطات نادرست داخلی جلوگیری کنند، جذب نیرو و حفظ کارمندان را تقویت کنند و میانگین زمان استخدام را کوتاه کنند.

به لطف فناوری، رهبران منابع انسانی بهتر می توانند زمان خود را توزیع کنند. جمع‌آوری بینش، یافتن روش‌های کارآمدتر برای تعیین هدف، و ایجاد فرهنگ سازمانی که در آن افراد انگیزه دارند تا کار خود را به خوبی انجام دهند، اکنون آسان‌تر از همیشه است.

حفظ فرهنگ شرکت

شخصیت یک شرکت فرهنگ آن است. محیطی را که کارکنان در آن کار می‌کنند تعریف می‌کند و همچنان عامل مهمی در توانایی شرکت برای جذب استعدادهای جدید و حفظ کارکنان فعلی است. منابع انسانی باید مطمئن شود که اخلاق و به طور کامل تر اخلاق خوب را در شرکت القا می کند.

اگرچه منابع انسانی ممکن است همیشه کنترل کاملی بر فرهنگ یک سازمان نداشته باشد، آنها می توانند بر رهبری تأثیر بگذارند تا آن را در مسیر درست هدایت کنند و محیطی را پرورش دهند که در آن کارکنان از آمدن به کار لذت ببرند.

به اشتراک گذاری دانش

نسل‌های جوان‌تر مشتاق رهبری هستند، امادر کاری که مشغول هستند آن را احساس نمی‌کنند.در نظرشان فرصت‌های توسعه مناسبی در اختیارشان قرار نمی‌گیرد، که منجر به جهش شغلی و کاهش توقعات می‌شود. مطالعه رهبری نسل جوان نشان می دهد که 91٪ از هزاره ها آرزوی رسیدن به موقعیت های ایجاد شده توسط رهبریرا دارند و 43٪ انگیزه رهبر بودن برای توانمندسازی دیگران را دارند. این مطالعه همچنین نشان داد که 55 درصد از نسل جوان آرزو می کنند که کارفرمای آنها فرصت های بهتری برای توسعه رهبری ارائه دهد.

این وظیفه رهبر منابع انسانی است که با حوزه های مورد علاقه کارمند آشنا شود و به دنبال فرصت هایی باشد که به آنها کمک می کند تا این مهارت ها را تقویت کنند.

با استقبال از شبکه های اجتماعی برای کسب استعداد و افزایش اشتراک دانش از طریق ابزارهای ارتباطی بهبودیافته، امکانات بهتری برای برآوردن نیازهای سازمان و سوق دادن محل کار به سطح بعدی وجود دارد.

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید