توسعه سرمایه انسانی و رشد کسب و کار شما

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نشریه

کارگاه PMBOK: راهنمای جامع به مدیریت پروژه

کارگاه PMBOK یک فرآیند آموزشی گام به گام است که به مدیران پروژه امکان می‌دهد تا با استانداردها و روش‌های معتبر مدیریت پروژه آشنا شوند. PMBOK کوتاه‌شده‌ی ( Project Management Body Of Knowledge) به مفهوم"راهنمای مدیریت پروژه" است که توسط انجمن مدیریت پروژه (PMI) ارائه شده و یکی از منابع اصلی برای یادگیری مدیریت پروژه به حساب می‌آید.
ورکشاپ PMBK، کارگاه مدیریت پروژه

اهمیت کارگاه PMBOK:

  1. استفاده از استانداردهای جهانی: PMBOK به مدیران پروژه امکان می‌دهد با استانداردهای جهانی مدیریت پروژه آشنا شوند و از بهترین روش‌ها و تجارب جهانی بهره‌مند شوند.
  2. یادگیری فرآیندهای مدیریت پروژه: این کارگاه به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا فرآیندهای کلان مدیریت پروژه را مانند برنامه‌ریزی، اجرا، کنترل و ارزیابی به صورت جامع یاد بگیرند.

مراحل کارگاه PMBOK:

  1. مقدمه و مبانی: معرفی به اهمیت مدیریت پروژه و آشنایی با اصطلاحات اساسی.
  2. گروه‌های فرآیند مدیریت پروژه: مطالعه در مورد گروه‌های فرآیند اساسی که هر پروژه باید از آنها عبور کند.
  3. نقشه‌های مفهومی PMBOK: استفاده از نقشه‌ها و چارت‌ها برای درک بهتر مفاهیم و ارتباطات در PMBOK.

سوالات متداول:

آیا شرکت در کارگاه PMBOK نیازمند داشتن تجربه قبلی در مدیریت پروژه است؟

خیر، کارگاه PMBOK مختصری از مقدمات تا مفاهیم پیشرفته مدیریت پروژه را پوشش می‌دهد و برای هرکسی با هر سطح تجربه مناسب است.

آیا این کارگاه موجب گواهی‌نامه PMBOK می‌شود؟

ریرا امکان صدور گواهی‌نامه های مختلف را دارد ولی برای دریافت گواهی‌نامه PMBOK باید آزمون PMI را بگذرانید.

چگونه میتوانیم در کارگاه PMBOK در ایران شرکت کنیم؟

ریرا ارائه دهنده خدمات منابع انسانی و مدیریت استراتژیک، برگزار کننده کارگاه‌ها و ورکشاپ‌ها این حوزه در این مسیر کنار شماست. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری:

کارگاه PMBOK با ارائه یک چارچوب جامع، مدیران پروژه را در ارتقاء دانش و مهارت‌های مدیریت پروژه بهبود می‌بخشد و به آنها امکان می‌دهد استانداردها و روش‌های بهترین کاربردها را در مدیریت پروژه‌ها اعمال کنند. برای شرکت در این کارگاه‌ها و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
استراتژی منابع انسانی
استراتژی منابع انسانی

استراتژی منابع انسانی (HR) پتانسیل سرمایه انسانی سازمان را به حداکثر می رساند تا بتواند به اهداف تجاری گسترده تر خود دست یابد. با این حال، برای برخی از کارفرمایان، انتقال منابع انسانی از یک عملکرد صرفاً معاملاتی به یک عملکرد استراتژیک می تواند چالش برانگیز باشد. اما با توجه به مزیت های رقابتی که سازمان های استعداد محور از آن برخوردار هستند، مانعی است که ارزش غلبه بر آن را دارد.

بیشتر بخوانید
تفاوت منتورینگ و کوچینگ
راهنمای جامع: تفاوت منتورینگ و کوچینگ – کدام یک برای شما مناسب است؟

در دنیای پرهیاهوی امروز، رشد و پیشرفت مستمر نیازمند همیاری و الهام‌بخشی است. در این مسیر، بسیاری از افراد به دنبال یافتن راهنمایی و پشتیبانی متخصصان حوزه توسعه فردی و حرفه‌ای هستند. اما با گزینه‌های مختلفی همچون منتورینگ و کوچینگ مواجه می‌شوند. در این مقاله، به کاوش تفاوت‌های کلیدی این دو روش پرداخته و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین گزینه را برای دستیابی به اهدافتان انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
ارزیابی 360 درجه
ارزیابی 360 درجه: پلتفرم جامع ریرا برای مدیریت منابع انسانی

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران منابع انسانی است. اما آیا می‌دانید که ارزیابی 360 درجه چیست و چگونه می‌تواند به بهبود عملکرد کارکنان کمک کند؟ در این مقاله، به بررسی این موضوع می‌پردازیم و پلتفرم ارزیابی 360 درجه ریرا را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بیشتر بخوانید