نشریه

آینده کار: یادگیری مداوم

با تأثیرات ماندگار همه‌گیری کرونا که سازمان ها را در معرض فوریت ارتقاء مهارت و مهارت مجدد کارکنان قرار می دهد، سؤالات بزرگی که رهبران و مدیران منابع انسانی با آن مواجه هستند این است که آینده کار چگونه به نظر می رسد و چگونه می توان کارکنان مولد را حفظ کرد.
آینده شغلی- آموزش مداوم- شرکت ریرا- منابع انسانی

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو، واقعیت این است که بیش از نیمی از کارگرانی که در سال 2021 کار خود را ترک کردند، به دلیل نداشتن فرصتی برای پیشرفت، ترک کردند. یادگیری مستمر فرآیند یادگیری مهارت ها و دانش جدید به صورت مداوم است و می تواند به مشارکت کارکنان در کار کمک کند.

بسیاری از روش‌های سنتی آموزش در محل کار، تقویت یادگیری یا یادگیری مستمر را اجرا نمی‌کنند. در نتیجه، این روش ها به طور کلی برای نیروی کار مدرن بی اثر هستند. با یادگیری مستمر، دانش کارکنان نتیجه رویدادهای یادگیری متعددی است که در طول زمان فاصله دارند – فرآیندی که از طریق یادگیری خرد فعال می شود، که به نوبه خود، مشارکت بهتر کارکنان و افزایش حفظ دانش را امکان پذیر می کند. متأسفانه، بسیاری از شرکت‌ها هنوز تحت روش‌های آموزشی سنتی در محل کار کار می‌کنند که به سادگی کار نمی‌کنند.

چرا روش‌های آموزشی سنتی پاسخگو نیاز ها نیستند؟

با توجه به اینکه اکثر کارمندان در یک محیط کاری ترکیبی یا کاملاً از راه دور کار می کنند، فرسودگی شغلی کارکنان در بالاترین حد خود قرار دارد. روش های آموزشی سنتی برای کارمندان از راه دور به خوبی عمل نمی کند. دوره‌های آموزشی از راه دور یک روزه، هماهنگی نادرست از راه دور، و خواندن جزوه‌ها و بسته‌های مملو از اطلاعات، کارآمد و جذاب نیستند، و کارمندان به احتمال زیاد تا هفته آینده آنچه را که آموخته‌اند فراموش خواهند کرد.

در عصر دیجیتال امروزی، اطلاعات بیش از حد با مردم به اشتراک گذاشته می شود و یادگیری در محل کار را بسیار دشوارتر می کند. مردم غرق می‌شوند و فوراً از برنامه‌های یادگیری خارج می‌شوند و در نتیجه سرمایه‌گذاری‌های هدر می‌رود. علاوه بر فقدان اثربخشی در دوره ترکیبی/از راه دور، روش‌های آموزشی سنتی در ارائه یادگیری مستمر فاقد کارایی هستند و کارکنان می‌توانند در نقش‌های خود احساس ناکافی کنند. یک مطالعه گارتنر نشان می دهد که 70 درصد از کارمندان گزارش می دهند که بر مهارت های مورد نیاز شغل خود تسلط ندارند. نکته اصلی این است که برنامه‌های آموزشی سنتی قدیمی، پیش پا افتاده و بی‌اثر هستند و منجر به جستجوی فرصت‌های کاری جدید یا حتی بدتر از آن، ترک بی‌صدا می‌شوند.

اصطلاح ویروسی “ترک بی سر و صدا” باعث می شود که متخصصان جوان ایده فراتر رفتن در حرفه خود را رد کنند. این افراد ساکت ممکن است فکر کنند که با انجام کار کمتر از فرسودگی شغلی پیشگیری یا درمان می کنند، اما گزینه های بهتری وجود دارد. بر اساس «گزارش یادگیری محل کار 2022» کیواستریم، تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان – به طور خاص، بیش از 500 مدیر کسب و کار ایالات متحده که نماینده صنایع و اندازه های مختلف شرکت هستند – فکر می کنند که کارکنان آنها ترجیح می دهند فرصت های یادگیری و آموزش جامع و موثرتری به آنها ارائه شود تا اینکه دستمزد دریافت کنند. بیشتر. به جای اینکه شرکت ها پول بیشتری برای حفظ استعداد خود یا اجتناب از این مکانیسم بی سر و صدا ارائه دهند، باید در برنامه های یادگیری مدرن و دیجیتالی در محل کار سرمایه گذاری کنند تا نیازها و انتظارات نیروی کار امروزی را برآورده کنند.

چگونه برنامه‌های آموزشی مدرن و دیجیتالی در محل کار می‌توانند حفظ کارکنان را افزایش دهند؟

در حالی که هیچ راه حل یکسانی برای کاهش فرسودگی کارکنان و افزایش مشارکت و حفظ کار وجود ندارد، اجرای یک برنامه یادگیری مدرن و دیجیتالی در محل کار که یادگیری مستمر را فراهم می کند و کارکنان را با احساس ارزشمندی توانمند می کند مطمئنا می تواند کمک کند.

فراموشی یک پدیده طبیعی است و با مطالعات متعدد ثابت شده است، منحنی فراموشی علمی ابینگهاوس نشان می دهد که در کمتر از 30 روز، 79 درصد از دانش فراموش می شود. این به سادگی به نحوه عملکرد مغز انسان بستگی دارد. تقویت فاصله یک راه اثبات شده برای مبارزه با منحنی فراموشی است. هنگامی که اطلاعات در فواصل زمانی مشخص به انسان ارائه می شود (اثر فاصله)، انسان ها می توانند به طور قابل توجهی حفظ دانش را افزایش دهند و کارکنان تمایل بیشتری برای تغییر رفتارهای خود به گونه ای دارند که تأثیر مثبتی بر نتایج کسب و کار داشته باشد. برنامه‌های یادگیری در محل کار دیجیتال اول که از یادگیری خرد مبتنی بر علوم اعصاب استفاده می‌کنند، برای مبارزه با منحنی فراموشی و ارائه آموزش مداوم طراحی شده‌اند.

پراویدنس سنت جوزف هلث، یک سیستم بهداشتی ملی، کاتولیک و غیرانتفاعی که بر اساس این باور که سلامت یک حق بشر است، رویکرد خود را برای یادگیری در محل کار تغییر داد. برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی و توسعه نیروی کار پراکنده خود، متشکل از صدها هزار مراقب در 50 بیمارستان و 800 کلینیک در 6 ایالت. این سازمان راه‌حل‌های تقویت دانش را برای طرح‌های آموزشی در محل کار خود اجرا کرد تا به مراقبان کمک کند تا محتوای آموزشی انطباق حیاتی را بررسی و حفظ کنند. با یادگیری خرد، پراویدنس توانست میانگین افزایش نرخ تعامل 93 درصد را ارائه دهد و در عین حال حفظ محتوای کلیدی را تا 90 درصد افزایش دهد. با پیاده سازی یک پلت فرم مدرن یادگیری خرد، کارکنان پراویدنس قادر به دریافت آموزش هایی بودند که مشارکت کلی و حفظ دانش حیاتی را افزایش می داد.

چرا یادگیری مداوم آینده کار است؟

ا تمرکز مداوم بر موضوعات هدفمند، مجموعه ای از دانش یا دانش فنی، یادگیری مستمر به کارمندان کمک می کند تا سرعت خود را حفظ کنند و بتوانند آن اطلاعات را در صورت نیاز به خاطر بیاورند و به کار ببرند. یادگیری خرد با اطمینان از اینکه قطعات مهم دانش در فواصل زمانی محاسبه شده و مکرر به بیرون هدایت می شوند، یادگیری مستمر را ممکن می سازد. این روش آموزشی تضمین می کند که افراد اطلاعات مناسب را در زمان مناسب برای اجرای درست کار خود دارند. دیگر گزینه ای برای شرکت ها نیست که برنامه های L&D خود را مدرن کنند – این یک ضرورت است.

رهبران منابع انسانی، مدیران و رهبران کسب‌وکار باید راه بهتری برای ارائه فرصت‌های یادگیری بیابند، زیرا گزارش یادگیری در محل کار نشان می‌دهد که 58 درصد از پاسخ‌دهندگان می‌گویند سازمانشان باید یادگیری را برای کارکنان آسان‌تر کند. این نتیجه می‌گیرد که مدیران بر این باورند که برنامه‌های L&D آن‌ها تنها به محتوا آسیب نمی‌زند، بلکه برنامه‌ها برای ارائه محتوا به شیوه‌ای تلاش می‌کنند که حفظ دانش را ارتقا دهد.

در نهایت، همانطور که کارفرمایان آینده یادگیری در محل کار را دنبال می کنند، واضح است که سازمان ها باید فرهنگ یادگیری خود را اصلاح کنند تا در کنار محیط کار همیشه در حال تغییر تکامل یابد. سازمان‌ها باید از یادگیری مدرن و دیجیتالی در محل کار، مانند یادگیری خرد، برای سرمایه‌گذاری در مشاغل کارمندان خود استفاده کنند و در نهایت با فرسودگی شغلی مبارزه کنند و تعامل و حفظ را افزایش دهند.

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید