نشریه

7 نکته برای استفاده از موکس (MOOCS ) در آموزش سازمانی

بسیاری از یادگیرندگان آنلاین از MOOC برای کسب و ارتفا دانش شخصی خود استفاده می کنند. اما این سامانه ها یک ابزار شگفت انگیز برای آموزش آنلاین نیز می باشد. در این مقاله، شرکت ریرا 7 نکته برای استفاده از MOOC در آموزش الکترونیکی سازمانی را به اشتراک می‌گذارم.
سامانه موکس

چگونه سازمان ها می توانند از MOOC در آموزش الکترونیکی شرکتی استفاده کنند

دوره های گسترده آزاد آنلاین (MOOCs) رایگان و در دسترس عموم هستند. مردم این قدرت را دارند که مهارت های خود را گسترش دهند و موضوعات را از هر نقطه ای در جهان کشف کنند. بهترین نکته و قابلیت، دوره‌های MOOC توسط دانشگاه‌های بزرگ و متخصصان در این زمینه پشتیبانی می‌شوند، که آن‌ها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای استراتژی یادگیری الکترونیکی شرکت شما تبدیل می‌کند. در اینجا 7 مورد از بهترین روش‌هایی که سازمان‌ها می‌توانند از MOOC در آموزش الکترونیکی شرکتی استفاده کنند، آورده شده است.

1. کارکنان خود را ارتقا دهید

مهارت یک کالای گران‌بها در دنیای شرکت ها هستند. هر چه کارکنان شما مهارت های بیشتری کسب کنند بهتر است، زیرا به آنها توانایی انجام وظایف شغلی مختلف را می دهد. طیف گسترده ای از MOOC ها وجود دارد که مهارت محور هستند. این بدان معناست که شما می توانید کارمندان خود را بدون توسعه مطالب آموزشی الکترونیکی شرکتی ارتقا دهید. ترفند این است که بدانید روی کدام مهارت ها تمرکز کنید و چگونه یادگیرندگان شرکتی را با مجموعه مهارت های مناسب مطابقت دهید. به عنوان مثال، یکی از همکاران خدمات مشتری شما در فروش مهارت دارد. بنابراین، شما باید مهارت هایی را که در فرآیند فروش دخیل هستند تحقیق کنید و سپس بهترین MOOC ها را برای این کار پیدا کنید.

2. مسیرهای یادگیری شخصی سازی شده ایجاد کنید

دوره ها را به عنوان سنگ پله در نظر بگیرید. وقتی آنها را به ترتیب صحیح کنار هم قرار دهید، یک مسیر یادگیری شخصی ایجاد می کنید. کارمندان حتی می‌توانند دوره‌های آموزش الکترونیکی شرکتی را که با اهداف و مقاصد شخصی آنها هماهنگ است، انتخاب کنند. به همین ترتیب، مربیان آنلاین این توانایی را دارند که بر اساس نتایج ارزیابی و ارزیابی محل کار، کار درسی را توصیه کنند. مجریان برتر شما همچنین می توانند از MOOC برای تحقیق در مورد وظایف فرعی و موضوعات مورد علاقه خود استفاده کنند. کارمندان مجبور نیستند با همکاران خود همگام باشند زیرا MOOC ها خود گام هستند. بنابراین، آنها می توانند قبل از رفتن به موضوع بعدی، موضوع را به طور کامل جذب کنند.

3. فعالیت های همکاری گروهی آنلاین را غنی کنید

MOOC لازم نیست یک فعالیت مستقل باشد. در حقیقت ، آنها باید بخشی از یک برنامه جامع آموزش الکترونیک ( E-Learning) شرکت باشند. ترجیحاً ، مواردی که شامل فعالیتهای همکاری گروهی آنلاین است که قدرت یادگیری اجتماعی را مهار می کند. MOOC می تواند بحث های آنلاین را برانگیزد و دیدگاه متفاوتی را ارائه دهد. کارمندان قادر به شرکت در دوره MOOC هستند و سپس افکار خود را با همسالان به اشتراک می گذارند. یا از آن به عنوان یک منبع ارزشمند هنگام ایجاد ارائه های آنلاین گروهی یا وبلاگ های آموزش الکترونیک ( E-Learning) استفاده کنید. رسانه های اجتماعی ، انجمن های آموزش الکترونیک ( E-Learning) و ابزارهای مدیریت پروژه فقط برخی از سیستم عامل های همکاری آنلاین در اختیار آنها هستند.

4. پر کردن شکاف عملکرد

وقت طلاست. هر دقیقه که کارمندان شما آموزش را صرف می کنند ، یک دقیقه است که می توانند یک محصول را بفروشند یا به مشتریان کمک کنند. با این حال ، شکاف عملکرد و مهارت می تواند در صورت عدم رسیدگی به درستی ، شرکت شما را حتی بیشتر کند. در نتیجه ، شما باید در اسرع وقت با مقرون به صرفه ترین راه ، شکاف ها را پر کنید. این زمانی است که MOOC ها وارد تصویر می شوند. کارمندان شکاف عملکرد خود را شناسایی می کنند ، MOOC مناسب را از لیست توصیه های خود می یابند و پایگاه دانش خود را گسترش می دهند.

5. خرد "لحظه نیاز"

MOOC در آموزش الکترونیک شرکت ها یک منبع آموزشی “لحظه نیاز” رایگان ارائه می دهند که کارمندان می توانند هر زمان ، هر کجا به آن دسترسی پیدا کنند. این در شرایطی ایده آل است که خواستار تازه سازی دانش فوری یا توسعه مهارت است. به عنوان مثال ، کارمندان در وسط یک کار کار قرار دارند و می دانند که مرحله بعدی را فراموش کرده اند. اگر این یک روش معمول باشد ، آنها می توانند به MOOC مناسب دسترسی پیدا کنند تا اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند و روند کار را تکمیل کنند. سازمان ها همچنین می توانند یک کتاب راهنمای MOOC را تهیه کنند که دارای پیوندهای مفیدی باشد و دوره های MOOC را به دسته ها تقسیم کند. کارمندانی که باید مهارتهای مذاکره خود را مسواک بزنند ، درست می دانند که قبل از رفتن به جلسه مشتری ، کجا باید نگاه کنند.

6. فرصت های آموزش الکترونیک شرکتی خود هدایت را فراهم کنید

برخی از کارمندان ممکن است تمایل به آموزش داشته باشند ، اما آنها می خواهند این کار را با نیاز و زمان خودشان انجام دهند. این افراد به طور معمول در یکی از دو اردوگاه قرار می گیرند: اولین نفر کارمندانی است که با جلسات ساختار یافته شرکت های سازنده شرکت می کنند. آنها می خواهند بتوانند مباحث را با سرعت خود کشف کنند و برای بهبود در حوزه های شخصی خود تمرکز کنند. گروه دوم کارمندانی که نیاز به آموزش الکترونیک شرکت های خود هدایت دارند ، کسانی هستند که برتری دارند. این افراد با تجربه تر هستند و از قبل موضوع را می شناسند. به همین ترتیب ، آنها به دنبال این هستند که فراتر از دوره آموزش الکترونیک شرکت ها باشند.

7. افراد برتر را شناسایی کنید

کارمندانی که از MOOC هیجان زده هستند و از فرصت آموزش الکترونیک شرکت استفاده می کنند ، از جمعیت ایستادگی می کنند. این امر به ویژه اگر MOOC شما اختیاری باشد و اجباری نباشد ، صادق است. به این ترتیب ، استفاده از دوره های گسترده آنلاین باز در استراتژی آموزش آلکترونیک شرکت شما می تواند به شما در شناسایی افراد برتر کمک کند. این افراد ممکن است نامزدهای ایده آل برای تبلیغات آینده و موقعیت های بالاتری باشند. شما همچنین توانایی نظارت بر نمرات آزمون و عملکرد MOOC را دارید تا ببینید چه کسی مهارت های مورد نیاز شما را دارد.

مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب MOOC در آموزش آنلاین شرکت ها در نظر بگیرید. اول و مهمتر از همه ، شما باید اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده واجد شرایط است. به عبارت دیگر ، آیا آنها می دانند که در مورد چه چیزی صحبت می کنند و آیا آنها معتبر هستند؟ به خاطر داشته باشید که می خواهید این MOOC ها را به کارمندان خود توصیه کنید. اگر دوره MOOC به روز نباشد ، این ممکن است نشان دهنده ضعیف در شرکت شما باشد. ثانیا ، به فعالیت ها و ارزیابی هایی که با دوره MOOC همراه است ، توجه کنید. به عنوان مثال ، برخی از MOOC دارای امتحانات و فعالیت های تعاملی هستند که حفظ دانش را بهبود می بخشد.

ریرا ارائه دهنده انواع پلتفرم های آموزشی با رعایت استاندارد ها, کاربری آسان و پشتیبانی قوی می‌باشد.
راهکارهای هوشمندانه اختصاصی برای توسعه سرمایه های انسانی و رشد کسب و کار شما

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید