نشریه

3 روشی که منابع انسانی می تواند از زنان در محل کار حمایت کند

حمایت تیم منابع انسانی از زنان تأثیر قدرتمندی بر برابری جنسیتی و تجربه کارکنان دارد. در ادامه چگونگی تاثییر منابع انسانی بر فرهنگ محل کار را بررسی می
حمایت از زنان در محیط کار, منابع انسانی

تنوع و شمول جنسیتی باید اجزای تلاش کلی یک شرکت برای ایجاد محیط کار و فرهنگ شرکت عادلانه باشد. با این حال، مانند سایر مؤلفه‌های D&I، اغلب توسط رهبران تجاری نادیده گرفته می‌شوند.

سامانتا ریست، نایب رئیس شرکت اکاتا، یک شرکت تأیید هویت جهانی در سیاتل، گفت که زنان حرفه ای در حرفه خود با چالش های مختلفی روبرو هستند. اینها شامل ایجاد تعادل بین زندگی کاری و خانوادگی، کسب درآمد کمتر از مردان و نادیده گرفتن آنها در طول فرآیند استخدام است.

ریست گفت که منابع انسانی و کسانی که در نقش های رهبری هستند باید از کارمندان زن با درک و رسیدگی به فشارهای اضافی که زنان با آن مواجه هستند، حمایت کنند. این می تواند تجربه کارمندان را بهبود بخشد.

در این مصاحبه، ریست به این موضوع می‌پردازد که چگونه شرکت‌ها می‌توانند تأثیر معناداری با مرخصی خانوادگی و شکاف جنسیتی داشته باشند، و همچنین اینکه چگونه تنوع در دفتر فراتر از استخدام است.

درک کنید که زنان در خطر انصراف هستند

چالش نادیده گرفته شده – یا احتمالاً پنهانی – که زنان در ایجاد تعادل بین زندگی خانوادگی و زندگی کاری با آن روبرو هستند چیست؟

سامانتا ریست: احتمالاً یک دوراهی به عنوان یک زن وجود دارد که در طول سال‌ها، و به خصوص اکنون که در بخش منابع انسانی هستم، دیده‌ام. معمولا بین علامت کاری پنج تا هشت ساله اتفاق می افتد. زنان به نوعی به اطراف نگاه می کنند و فکر می کنند، “آیا من ازدواج خواهم کرد؟ آیا من بچه دار خواهم شد؟ و چه نوع تأثیری بر حرفه من خواهد داشت؟

منابع انسانی و افرادی که در نقش های رهبری ارشد هستند چگونه می توانند از کارمندان باردار، کارمندان پس از زایمان یا کسانی که به شکل دیگری به خانواده اضافه می شوند، حمایت کنند؟

ریست: چیزی که باید به آن توجه کنیم جنبه های مرخصی والدین است. این باید بدون توجه به اینکه چگونه فردی را به خانواده خود وارد می کنید در دسترس باشد – چه از طریق تولد فرزند، از طریق رحم اجاره ای، از طریق فرزندخواندگی. سپس باید زمان استراحت را برابر کنیم تا هر دو نفر بتوانند زمان خود را برای ایجاد یک پیوند صرف کنند. بعد از بچه دار شدن هرگز طبیعی نیست، اما باید بتوانید پاهای خود را پیدا کنید تا در همه زمینه ها احساس فشار نکنید.

سوگیری جنسیتی احتمالی در پرداخت را بررسی کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که شکاف دستمزد جنسیتی هنوز هم بسیار مشکل است و مردان بیشتر از زنان درآمد دارند. رهبران شرکت ها و منابع انسانی چگونه می توانند مسائل مربوط به نابرابری جنسیتی در پرداخت را برطرف کنند؟

ریست: زمانی که بازبینی کل پاداش‌ها انجام می‌شود، باید یک بررسی حقوق صاحبان سهام انجام شود.

شما باید به جمعیت در بسیاری از جمعیت‌شناسی نگاه کنید تا متوجه شوید که آیا سوگیری در مورد آنچه در گذشته رخ داده است وجود دارد و سپس چگونه می‌توان آن سوگیری‌ها را اصلاح کرد. و این مطمئناً به تمام جنبه های پرداخت مربوط می شود، خواه پایه، متغیر یا حقوق صاحبان سهام باشد.

چگونه شکاف دستمزد ادامه دارد
شکاف دستمزد هنوز یکی از بزرگترین مسائل برابری جنسیتی در محیط کار است.

مطالعه‌ای که توسط Visier، Inc منتشر شد، نشان داد که زنان به ازای هر دلاری که مردان به دست می‌آورند 83 سنت درآمد دارند و دستمزد زنان طی سه سال 6 سنت بهبود یافته است.

این مطالعه نتیجه گرفت که دستمزد برابر با نرخ فعلی بهبود 9 سال دیگر فاصله دارد.

در همین حال، گزارش وزارت کار ایالات متحده در سال 2021 نشان داد که “این شکاف برای بسیاری از زنان رنگین پوست حتی بیشتر است.” بر اساس این گزارش، زنان سیاه پوست با مدرک تحصیلی پیشرفته 70 درصد حقوق همتایان مرد سفیدپوست را دریافت می کنند.

واضح است که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، اما می‌توان با افزایش شفافیت در مورد دستمزدها، ایجاد اختلال در تفکیک شغلی، گسترش دسترسی به مرخصی استحقاقی و مراقبت از کودکان و سالمندان، و ایجاد شرایط بیشتر، زمینه را برای زنان شاغل فراهم کرد. ژانل جونز، اقتصاددان ارشد وزارت کار، در این گزارش گفت: مشاغل خوب در اتحادیه.

از درخواست زنان برای مشاغل اطمینان حاصل کنید

یک گزارش لینکدین نشان داد که زنان 20 درصد کمتر از مردان برای مشاغل درخواست می کنند. چگونه افراد در پست های رهبری می توانند از تنوع جنسیتی و شمول و تنوع شناختی بهتر با نامزدهای شغلی اطمینان حاصل کنند؟

ریست: تحقیقات می گوید که اگر من پنج نامزد داشته باشم و از پنج نفر دو زن داشته باشم، شانس استخدام آن کاندیدای تنوع را نسبت به زمانی که فقط یک نفر داشته باشم، بیشتر کرده ام.

ناگفته نماند که برای نقشی که شما برای آن استخدام می کنید، نوار باید جایی باشد که باید باشد. اما اگر بتوانم آن خط لوله را با مجموعه ای مناسب و متنوع از نامزدها پر کنم، در این صورت احتمال اینکه بتوانم استخدامی با تنوع طلبی داشته باشم را افزایش داده ام.

[وقتی زنان را استخدام کردم] ممکن است [بیشتر] تنوع نوری در اطراف میز داشته باشم، اما آیا واقعاً در نحوه برگزاری جلسات و نحوه درخواست ورودی و بازخورد تنوع طلب می‌کنم؟ آیا من واقعاً دیدگاه‌های متعددی را درخواست می‌کنم و به آن دیدگاه‌ها گوش می‌دهم و برای داشتن نتیجه کسب‌وکار بهتر برای آن دیدگاه‌ها ارزش قائل هستم؟ و این خود یک سفر بسیار طولانی است.

فهرست

دیگر مقالات:
به اشتراک بگذارید
دیگر نوشته ها
توانمندسازی تحول منابع انسانی
توانمندسازی تحول منابع انسانی با ریرا

در دنیای پویای امروز، موفقیت هر سازمان به نیروی کار توانمند و پر انگیزه آن وابسته است. ریرا، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه منابع انسانی، راهکارهای جامع و نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد تا سازمان‌ها بتوانند به طور مؤثر از سرمایه انسانی خود بهره‌برداری کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای کسب و کارهای کوچک برای بهره‌مندی کامل از جمعه‌ی سیاه

جمعه‌ی سیاه یکی از بزرگترین رویدادهای خرید سال است و کسب و کارهای کوچک می‌توانند از این روز برای افزایش فروش، جلب مشتریان جدید و افزایش شناخت بهره‌برداری کنند. در ادامه یک راهنمای ساده برای کسب و کارهای کوچک به منظور استفاده بهینه از جمعه‌ی سیاه آورده شده است.

بیشتر بخوانید
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل
توسعه سازمانی: تعریف، مزایا و مراحل

توسعه سازمانی (OD) یک فرآیند سیستماتیک برای بهبود عملکرد سازمان‌ها است. این فرآیند شامل تغییر و بهبود در زمینه‌های مختلف سازمان مانند فرهنگ، ساختار، فرایندها و رفتار کارکنان است. توسعه سازمانی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا در محیط‌های متغیر و پیچیده امروزی موفق شوند.

بیشتر بخوانید
منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار
نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار

در دنیای رقابتی امروز، سازمان‌ها برای موفقیت نیاز به کارکنانی دارند که با انگیزه، خلاق و بهره‌ور باشند. ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد و حفظ چنین کارکنانی است. در این مقاله همراه ریرا، به نقش منابع انسانی در ایجاد یک محیط کاری شاد و پربار پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید