از استراتژی تا نتیجه، با پیاده سازی OKR

پیاده‌سازی OKR یکی از خدمات کلیدی شرکت ریرا است که به سازمان‌ها در تعیین دقیق و شفاف اهداف استراتژیکشان یاری می‌رساند. ما با بهره‌گیری از روش‌های نوین، OKR را به گونه‌ای پیاده‌سازی می‌کنیم که دستیابی به نتایج کلیدی و ایجاد سیستمی منسجم و یکپارچه در سازمان ممکن شود. در این رویکرد نوآورانه، ابتدا سازمان را با ساختار هدف‌گذاری و پاسخگویی در قبال اهداف آشنا کرده و سپس به سوی هدف‌گذاری یکپارچه و بلندپروازانه حرکت می‌کنیم. این سیستم مدیریتی با تقویت شفافیت، یکپارچگی، پاسخگویی و تمرکز بر اولویت‌های مهم، سازمان‌ها را در دستیابی به نتایج مطلوب یاری می‌دهد.

معرفی خدمت

آشنایی با OKR، کلید موفقیت سازمانی

OKR (Objectives and Key Results) یک چارچوب مدیریتی نوین است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا اهداف استراتژیک خود را به وضوح تعیین کرده و به صورت کمی ارزیابی نمایند. این نتایج کلیدی، خروجی‌های مطلوب و نهایی هستند که پیشرفت به سوی اهداف را اندازه‌گیری می‌کنند. با استفاده ازOKR، سازمان‌ها می‌توانند تمرکز، هماهنگی و فرهنگ پاسخگویی در میان تیم‌های خود را افزایش دهند. این سیستم به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا با شفافیت بیشتری به سمت اهداف خود حرکت کرده، گلوگاه‌ها، چالش‌ها و موانع پیش روی خود را سریع‌تر شناسایی نموده و با توجه به تغییرات بازار پویای امروز، هدف‌گذاری موثرتری داشته باشند. پیاده‌سازی OKR منجر به ایجاد یکپارچگی و توسعه فرهنگ پاسخگویی و تاب‌آوری در سازمان می‌شود و بهبود عملکرد سازمان و مشارکت کارکنان را در راستای رشد و توسعه پایدار شرکت در پی خواهد داشت.

چرا OKR در سازمان شما ضروری است

راهکارهای اختصاصی ریرا در پیاده‌سازی موفق OKR

آموزش سازمان

بسیار مهم است که در این مسیر، هماهنگ شویم و ساختارهای ذهنی اشتباه در خصوص OKR را با هم اصلاح نماییم. بنابراین، مسیر خود را در کارگاه‌های آموزشی ریرا با شناخت یکدیگر و آموزشی تعاملی آغاز می‌کنیم. در پایان این کارگاه‌ها، افراد به قدری به OKR مسلط می‌شوند که می‌توانند نسخه اولیه OKR خود/تیمشان را تنظیم نمایند.

باز طراحی مسیر پیاده‌سازی

با توجه به ساختار، اهداف کسب و کار، فرهنگ سازمانی، نوع تعاملات و نیازها و درخواست‌های سازمان، مسیر و برنامه پیاده‌سازی OKR متناسب با سازمان شما برنامه‌ریزی شده و برنامه اجرایی آن در اختیار سازمان قرار می‌گیرد.

همراهی در هدف‌گذاری

یکی از فعالیت‌های ما در این مسیر، همراهی سازمان‌ها در تعیین اهداف و خروجی‌های مناسب است. از چالش‌های هدف‌گذاری این است که سازمان‌ها، معمولا در تعیین اهداف دچار خطا شده و اهدافی را در نظر می‌گیرند که مجموعه قابل اندازه‌گیری‌تر است، در حالیکه اهدافی می‌بایست تعیین شوند که در راستای اهداف و استراتژی‌های سازمان می‌باشند و ممکن است در این لیست نباشند. بنابراین در این مسیر در کنارتان هستیم تا اهداف موثر و دارای اولویت بالاتر، انتخاب و اندازه‌گیری شوند.

برگزاری اختتامیه

از موارد مهم در پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریتی مانند OKR، برگزاری جلسه اختتامیه است. این گام اهمیت بسیاری در بررسی نهایی اهداف، اندازه‌گیری درصد پیشرفت و بررسی توازن میان دستاوردها و درصد پیشرفت اهداف دارد.

تحلیل نتایج و درس آموخته‌ها

گام بعدی، تحلیل نتایج و بررسی‌های انجام شده است. در این گام، پس از تحلیل و بررسی نتایج، آن‌ها را به صورت طبقه‌بندی شده در اختیار سطوح مختلف سازمان قرار می‌دهیم تا اطلاعات به اشتراک گذاشته شده و تصمیم‌گیری‌های آتی در هدف‌گذاری بهبود یابد.

برگزاری جلسات مرور و بررسی

از مهم‌ترین گام‌های پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریتی مانند OKR، برگزاری درست جلسات مرور و بررسی در بازه‌های زمانی مناسب است. در این جلسات، حضور فردی باتجربه برای تسهیل‌گری و بررسی اهداف چالشی به‌صورت مؤثر بسیار مهم است. ما در تمامی این جلسات همراه شما هستیم تا تسهیل‌گری و پیشبرد صحیح اهداف به‌طور مؤثر انجام شود.

پشتیبانی مداوم

ما به شما پشتیبانی مداوم ارائه می‌دهیم تا در هر مرحله از پیاده‌سازی و اجرای سیستم‌های OKR، به سوالات و نیازهای شما پاسخ دهیم و از موفقیت شما اطمینان حاصل کنیم.

ایجاد دسترسی به ریراآکادمی

در راستای تکمیل مسیر آموزش، تمامی اعضای سازمان امکان دسترسی به ریرا آکادمی را خواهند داشت تا مطالب آموزشی ارائه‌شده در کارگاه‌ها و همچنین مطالب جدید و به‌روز را در اختیار داشته باشند.

مراحل انجام برون سپاری منابع انسانی در سازمان شما

مراحل آغاز همکاری

مزیت‌های رقابتی​

آن چه ما را از دیگر کسب و کارها متمایز می‌کند

دسترسی به منابع تخصصی

کاهش ریسک شکست

انعطاف‌پذیری و تطابق با تغییرات

تقویت فرهنگ OKR

یکی از تخصص‌های ما پیاده‌سازی OKR است. در این مسیر، همواره در حال یادگیری و بررسی مدل‌های داخلی و خارجی و توسعه خود هستیم. ما با شبکه‌ای از متخصصان و تسهیل‌گران بین‌المللی در ارتباط هستیم و علاوه بر به‌روزرسانی‌های روز دنیا، از تجربیات آنان نیز بهره می‌بریم. همچنین، متخصصین ما تجربه مشارکت در پروژه‌های بین‌المللی را نیز دارا هستند، که این امر به ما امکان می‌دهد تا بهترین راهکارها و تکنیک‌ها را در پیاده‌سازی OKR به کار گیریم.

شما هم به جمع مشتریان ریرا بپیوندید!

کسب‌و‌کارهایی که به ما اعتــماد کرده‌اند

سوالات متداول