جذب استعدادها و نگهداشت و توسعه

شرکت ریرا با ارائه خدمات جامع در زمینه جذب و نگهداشت نیروی انسانی، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا بهترین استعدادها را شناسایی، جذب و در سازمان حفظ کنند. این خدمات شامل تبلیغات شغلی هدفمند، ارزیابی دقیق کاندیداها، برنامه‌های پذیرش سازمانی، نگهداشت و توسعه کارکنان تازه وارد و باتجربه، پیاده‌سازی برنامه‌های جانشین‌پروری و ایجاد محیط کاری جذاب برای افزایش انگیزه و تعهد کارکنان می‌باشد. ریرا با بهره‌گیری از متدهای نوین و تجربه‌های موفق، به سازمان‌ها در ایجاد تیم‌های کارآمد و حفظ نیروی انسانی توانمند یاری می‌رساند.

معرفی خدمت

جذب و استخدام یکپارچه، کلید موفقیت در مدیریت استعدادها

جذب و استخدام یکپارچه به معنای استفاده از یک رویکرد یکپارچه و هماهنگ در فرآیندهای جذب و استخدام نیروی انسانی و نگهداشت است. این رویکرد به این معناست که از ابتدای فرآیند جذب تا ،انتخاب و استخدام کاندیداها، تمامی مراحل با هماهنگی و همسویی انجام می‌شود تا فرآیند جذب بهینه‌سازی شود و نیروهای متناسب با نیازهای سازمان جذب شوند.

در ادامه و پس از ورود همکار جدید نیز فرایند پذیرش سازمانی (Onboarding) که به دقت و با توجه به سطح سازمانی و واحد، طراحی شده است، پیاده سازی می گردد. این موضوع موجب می گردد تا پذیرش سازمان نسبت به همکار جدید و پذیرش سازمان از سوی همکار، بهتر انجام شود.

جذب استعدادهای برتر

راهکارهای جذب و نگهداشت حرفه‌ای ریرا

تبلیغات شغلی هدفمند

ریرا با استفاده از پلتفرم‌های مختلف، شبکه خود و تکنیک‌های نوین تبلیغات شغلی، به جذب نیروهای متخصص و با استعداد کمک می‌کند.

ارزیابی دقیق کاندیداها

تیم متخصص ریرا با استفاده از روش‌های ارزیابی پیشرفته، کاندیداها را به‌طور جامع ارزیابی کرده و مناسب‌ترین افراد را برای سازمان شما شناسایی می‌کند.

برنامه‌های پذیرش سازمانی

ریرا با طراحی و اجرای برنامه‌های پذیرش موثر، به کارکنان جدید کمک می‌کند تا به سرعت با فرهنگ سازمانی و وظایف خود آشنا شوند و به کارایی بالایی دست یابند.

نگهداشت و توسعه کارکنان

ریرا برنامه‌های توسعه فردی و حرفه‌ای برای کارکنان تازه وارد و باتجربه طراحی می‌کند که شامل آموزش‌های مستمر و برنامه‌های انگیزشی می‌باشد.

پیاده‌سازی برنامه‌های جانشین‌پروری

ریرا با طراحی و اجرای برنامه‌های جانشین‌پروری مناسب، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا برای توسعه و جایگزینی نیروهای کلیدی آماده باشند تا پایداری و ثبات در مدیریت سازمان تضمین گردد. حساسیت اجرای این برنامه ها، آینده شغلی همه افراد و عدم احساس ناامنی از جمله مواردی است که ما به خوبی به آن اشراف داریم و در برنامه‌های جانشین پروری به آن‌ها توجه می‌نماییم.

پشتیبانی مداوم

ما به شما پشتیبانی مداوم ارائه می‌دهیم و خود را موظف می‌دانیم تا در صورت خروج نیروی جذب شده، در عین بررسی علل خروج و تعریف اقدامات پیشگیرانه در آینده، نیروی جایگزین را در زمان مناسب به سازمان ملحق کنیم.

از معرفی تا راهبری

مراحل شروع به همکاری

مزیت‌های رقابتی​

آن چه مارا از دیگر کسب و کار ها متمایز میکند

کاهش هزینه‌ها

افزایش بهره‌وری

جذب استعدادهای برتر

توسعه همکاران

با استفاده از رویکرد یکپارچه، هزینه‌های مرتبط با جذب و نگهداری نیروی کار کاهش می‌یابد؛ زیرا فرآیندها و سیستم‌های بهینه‌سازی شده موجب صرفه‌جویی در منابع مالی و زمانی می‌شوند.

با تعامل یکپارچه بین فرآیندهای جذب، ارزیابی، توسعه و نگهداری، منابع انسانی سازمان به بهترین شکل سازماندهی می‌شوند و موجب بهبود عملکرد کلی سازمان می‌شوند.

سازماندهی بهتر منابع انسانی

پشتیبانی مداوم

شما هم به جمع مشتریان ریرا بپیوندید!

کسب‌و‌کارهایی که به ما اعتــماد کرده‌اند

سوالات متداول